USD 0,0000
EUR 0,0000
USD/EUR 0,00
ALTIN 000,00
BİST 0.000
Yaşam

Nurdağı'nda yaralı hayvanlar çadırda kurulan merkezde tedavi ediliyor

Kahramanmaraş merkezli 6 Şubat'ta meydana gelen depremlerin yıkıma neden olduğu Gaziantep'in Nurdağı ilçesinde, arama kurtarma ekiplerinin enkazdan kurtardığı evcil hayvanlar, çadırda kurulan merkezde tedavi ediliyor.

Nurdağı'nda yaralı hayvanlar çadırda kurulan merkezde tedavi ediliyor
11-03-2023 12:37
Google News
Gaziantep

Gaziantep Büyükşehir Belediyesi Doğal Hayatı Koruma Daire Başkanlığında görevli veteriner hekim Hasan Bozkurt, AA muhabirine yaptığı açıklamada, depremin ilk gününden bu yana 8 veteriner hekim, 8 veteriner sağlık teknikeri ve 63 kişilik kadro ile sahada olduklarını belirtti.

Depremde yıkılan binalarda çok sayıda hayvanın da yaralandığına işaret eden Bozkurt, sahra hastanesi şartlarında kurdukları hayvan kurtarma ve tedavi merkezi sayesinde çok sayıda evcil hayvanın tedavisini yaptıklarını dile getirdi.

Talep eden vatandaşlara mama desteği de sağladıklarını belirten Bozkurt, tedavisi tamamlanan sahipli hayvanları sahiplerine teslim ettiklerini, diğer hayvanları ise sahiplendirdiklerini aktardı.

Bozkurt, hayvan tedavi merkezinin yanındaki manejde de depremzede çocuklara atlarla rehabilitasyon programı uyguladıklarını sözlerine ekledi.

SİZİN DÜŞÜNCELERİNİZ?
ÇOK OKUNANLAR
KÖŞE YAZARLARI TÜMÜ
ANKET TÜMÜ
ARŞİV ARAMA
E-GAZETE TÜMÜ
12-19 Ağustos 2021
GÜNÜN KARİKATÜRÜ TÜMÜ
Eski GÜnler