USD 0,0000
EUR 0,0000
USD/EUR 0,00
ALTIN 000,00
BİST 0.000
Gündem

FATMA ŞAHİN: GÜN FİTNE FESADA KARŞI GÜN BİRLİK OLMA GÜNÜ

Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin Düztepe Cemevi Alevi Kültür Dernekleri Gaziantep Şubesini ziyaret ederek alevi vatandaşlarla buluştu.

FATMA ŞAHİN: GÜN FİTNE FESADA KARŞI GÜN BİRLİK OLMA GÜNÜ
25-03-2024 17:38
25-03-2024 17:42
Google News

FATMA ŞAHİN DÜZTEPE CEMEVİ, ALEVİ KÜLTÜR DERNEĞİNDE KONUŞTU:

GÜN FİTNE FESADA KARŞI GÜN BİRLİK OLMA GÜNÜ

 

Yoğun bir Alevi vatandaş tarafından ilgiyle  karşılanan Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin konuşmasında şu cümlelere yer verdi;

“İyilik de  yarışmak, hayırda yarışmak iyi insan olmak için bir Gaziantep modeli oluşturduk.

Bu rabbimin verdiği bir vahdet sıfatı…

Yüce kitap bunu o kadar güzel açıklıyor ki  vahdet sıfatıyla açıklıyor, ben topluluklara ayırdım diyor, Benim burada yaptığım tercih bu..  yüce kitabın içerisine baktığınız zaman; bu bakış bize bir yol gösteriyor. Bu bakışa baktığınız zaman sen ben yok biz varız.

Bu bakışa bakarsanız ayrımcılık yok. Canla başla bu memleket için çalışmamız gerekiyor. Gaziantep Modelinin ruhunda da bu var”

Alevi dedeleriyle de bir araya gelen Fatma Şahin alevi dedelerinin de sorunlarını dinleyerek birlikte çalışmanın önemine vurgu yaptı.

Alevi Kültür Dernekleri Gaziantep Şube başkanı Hasan Çolak ise yaptığı konuşmada Alevi Kültür Derneğini ve Cemevini  yöneten  yolsuzluktan dolayı görevden alınan eski yöneticilerin algı haberleriyle alevi toplumunu aldattıklarını ifade ederek alevi toplumuna yakışmayan davranışları ve yolsuzlukları, derneği kendi şahsi çıkarlarına kullanmaları nedeniyle görevi kendilerinden alıp yeniden olağanüstü seçim yaparak yönetime seçildiklerini ifade etti.

Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin Düztepe Cemevi Alevi Kültür Dernekleri Gaziantep şubesini ziyaretine Gaziantep Milletvekili Mesut Bozatlı Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkan yardımcısı Halil Uğur, Gaziantep Kent Konseyi Başkanı Samet Bayrak ve çok sayıda Alevi vatandaş katıldı

 

SİZİN DÜŞÜNCELERİNİZ?
KÖŞE YAZARLARI TÜMÜ
ANKET TÜMÜ
ARŞİV ARAMA
E-GAZETE TÜMÜ
12-19 Ağustos 2021
PUAN DURUMU TÜMÜ
GÜNÜN KARİKATÜRÜ TÜMÜ
Eski GÜnler